Autor:
Marja-Liisa Plats

Tartu Ülikool pakub sel sügisel nelja tasuta kursust roheoskuste omandamiseks

Alates septembrist ootab Tartu Ülikool ettevõtete ja asutuste töötajaid roheoskuste koolitustele. Roheoskuste omandamisega saavad töötajad kaasa aidata oma ettevõtte või asutuse rohepöördele, sh suurendada energia- ja ressursitõhusust, vähendada heitgaaside teket tootmises ning rakendada ringmajanduse põhimõtteid.

Image
Chemicum ja Physicum

Septembris algab veebikursus „Vesinikutehnoloogia ja taastuvenergeetika alused“, kuhu on oodatud ettevõtjad, energeetikud, keemiainsenerid, keskkonnakaitse spetsialistid ja majandusanalüütikud. Koolitusel tutvutakse taastuvenergeetika põhimõistetega, saadakse ülevaade vesiniku- ja taastuvenergeetika alustest, õpitakse energia salvestamise ja muundamise seadmete töötamise põhiprintsiipe ja seda, kuidas neid seadmeid oma ettevõttes kasutada. Kursusele on oodatud ennekõike need, kellel on magistrikraad loodusteadustes või sellega võrdsustatud haridus. Kui kohti jääb üle, võetakse vastu ka muude erialade esindajaid.

Oktoobris toimub Tartus praktiline taastuvenergeetika koolitus, mis on mõeldud eelkõige keemiatehnoloogia, keskkonnakeemia, energeetika ja energiatehnoloogia spetsialistidele. Kursusel osalejad saavad ülevaate taastuvenergeetika ning uudsete energia salvestamise ja muundamise seadmete tööpõhimõtetest ning vesiniku- ja taastuvenergeetika alustest. Õppija iseseisvaid tööd toetatakse Moodle’i õpikeskkonnas. Osalejatel võiks olla magistrikraad või sellega võrdsustatud haridus.

Oktoobris ja novembris on võimalik õppida Tartus keskkonnamõju strateegilist hindamist, sh selle teoreetilisi lähtekohti ja metoodikat. Samuti saavad koolitusel osalejad keskkonnamõju strateegilise hindamise eksperdilt nõutava pädevuse. Kursusele on oodatud era- ja avaliku sektori keskkonna- ja planeerimisspetsialistid.

Novembris selgitab etenduskunstide visuaaltehnoloogia lektor Liina Unt Viljandis kursusel „Keskkonnasäästlikkus teatris“ lavastus- ja etendustegevusega seotud keskkonnaprobleeme ning tutvustab raamatu „Theatre Green Book“ näitel viise, kuidas muuta teatritegevust samm-sammult kestlikumaks. Kursus sobib teatrite jt kultuuriasutuste töötajatele, kelle ülesanne on toetada rohepööret oma töökohas ja viia ellu muutusi, aga ka etendus- ja lavastustegevusega seotud erialaspetsialistidele, kes saavad muuta oma tööd keskkonnahoidlikumaks.

Kursustele saab registreeruda kuni kursuse alguseni või piirarvu täitumiseni. Vesinikutehnoloogia ja taastuvenergeetika aluste kursusele saab registreeruda kuni 2. oktoobrini.

Kursuste eest tasub riik taaste- ja vastupidavusrahastu meetmest „Roheoskused ettevõtete rohepöörde toetamiseks“ (Rohe RRF).

 

Roheoskuste koolitused Tartu Ülikoolis

01.11–20.12 Keskkonnasäästlikkus teatris (Viljandis) 

Kas leidsite vajaliku informatsiooni? *
Aitäh tagasiside eest!
Täiendusõppijad klassiruumis

Eesti raamatu aastal keskendutakse talveülikooli täienduskoolitustel kirjasõnale ja väljendusoskusele

Täiendusõppijad

Kandideeri kevadsemestri mikrokraadiprogrammidesse

Pusletükid. Photo by Magda Ehlers

Mikrokraadiprogramm „Lapse õigused ja heaolu“